هزینه آرتروسکوپی شانه

آرتروسکوپی یکی از روشهای موثر و با کیفیت جراحی در موارد نیاز به تداخل در مفاصل از جمله مفصل شانه است. در آرتروسکوپی با سوراخهای کوچکی عمل جراحی انجام می شود. در این تکنیک با استفاده از لنز و دوربین مفصل دیده شده و از چند سوراخ کوچک دیگر ( پورتال ) وسایل مورد نیاز برای عمل وارد مفصل شده و اقدامات جراحی انجام می شود.

طبعا این روش با توجه به بالاتر بودن تکنولوژی مورد نیاز آن و وسایلی که در طی عمل برای جراحی لازم است هزینه بالاتری نسبت به عمل جراحی باز دارد.در روش های باز جراحی نیاز به برش جراحی هست که گاها این برش وسیع بوده و احتمال صدمه بیشتری برای نسوج و عضلات می باشد.در مفصل شانه که مفصلی عمقی است روشهای جراحی باز برای درمان پارگی های کپسول و لابروم شانه و نیز درمان آسیب های تاندون روتاتور کاف شانه با احتمال بیشتری از ایجاد خشکی مفصلی بعد از عمل همراه است, که طبعا دوره نقاهت بعد از عمل افزایش می یابد.

در ضمن شانس عفونت در جراحی باز بیشتر از عمل آرتروسکوپی شانه است. افزایش طول مدت دوره نقاهت و هزینه های ناشی از آن می تواند هزینه درمان بیمار را افزایش دهد.با توجه به موارد بالا می توان نتیجه گرفت که اگرچه در ظاهر هزینه عمل آرتروسکوپی شانه از جراحی باز بالاتر هست اما به خاطر کاهش هزینه های بعد از عمل و کاهش دوره نقاهت بیمار, در مجموع کم هزینه تر از عمل جراحی باز است.

5 دیدگاه در “هزینه آرتروسکوپی شانه

  1. سلام، خسته نباشید. ممنون از محتوای بسیار مفید و آموزنده ی سایتتون. با محتوای مطلب فوق نیز خیلی، موافقم چون منطبق بر واقعیت و استدلالی منطقی است. هرچند که به نظر میرسد در این مورد، انصاف و وجدان شغلی پزشک را هم نباید نادیده گرفت. این واقعیت رو خودم تجربه کردم و از هزینه های عمل جراحی آرتروسکوپی شانه در بیمارستان کسرا بسیار راضی ام.

    1. سلام , حرفتان منطقیه , ولی هزینه عمل ( شامل هزینه جراحی و بیهوشی, مشاوره ها و بستری ) در بیمارستانهای دولتی و خصوصی طبق تعرفه هایی است که از طرف وزارت بهداشت و دولت تعیین می شود و ما بعنوان پزشک معالج نقش کمی در تعیین این هزینه داریم.

  2. شانه ی من بر اثر تصادف استخوان ترقوه شکست والان جوش خورده ولی بعد یک سال شانه چپم از جادر میره در ماه چندبار باور کنید کلافه شدم خیلی درد داره از کار بیکار شدم نمیتونم برم سرکار حتی با یه ادسه درمیره لطفا نظرتونو بگید ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *